Změna velikosti textu:   A  A  A

Název služby

Sociální podnik Zelená dílna s. r. o.

Služba

Zařízení poskytovatele

Sociální podnik Zelená dílna s. r. o.
Jezdecká 1915/21, Bruntál 792 01

Kontakty

telefon: 604 142 645
e-mail: zelena.dilna@ligabruntal.cz

Vedoucí zařízení

Petr Bartek

Adresa poskytovatele

Jezdecká 1915/21, Bruntál 792 01

Komu je služba určena

Menšiny
Osoby v krizových situacích
Osoby se zdravotním postižením

Ostatní informace

Zelená dílna, původně chráněná dílna, provádějící ekologickou recyklaci odpadního elektrického a elektronického zařízení, vznikla v roce 2005 a od roku 2009 je vyčleněna z vnitřní struktury společnosti LIGA o. p. s. Tím vznikla samostatná společnost s ručením omezeným, jež je sociálním podnikem naplňujícím všechny znaky sociálního podnikání, sociální ekonomiky. LIGA o.p.s. Bruntál má povolení ke zprostředkování zaměstanání a pracovní poradenství pro osoby se zdravotním postižením.

Sociální podnik Zelená dílny nabízí stálou práci lidem se zdravotním postižením ve všech stupních.

Zelená dílna byla založena v červenci 2005. V té době vytvořila pracovní místa pro prvních 16 zaměstnanců se zdravotním postižením. S postupem času se dílna začala rozvíjet, nejvíce zaměstnávala 44 zdravotně postižených osob s kumulací sociálních exkluzí.

Sociální podnik Zelená dílna získal v roce 2010 u příležitosti desetiletého výročí působení Nadačního fondu Dalkia Česká republika ocenění za nejlepší ekologický projekt desetiletí.

V roce 2013 byl sociální podnik Zelená dílna podpořen v rámci grantového programu Stabilizace sociálních podniků 2013, který realizuje Československá obchodní banka a. s. Za podporu velmi děkujeme!

Sociální podnik Zelená dílna se v průběhu uplynulého půl roku přestěhoval do nových prostor, které má pronajaty od společnosti Karla s. r. o. Stěhování bylo dosti náročné, nejen časově, ale také finančně, ale již je dokončeno a pracovníci mohou začít pracovat v pěkných vyhovujících prostorech.

Zobrazit hodnoceni
Přidat nové honocení

Nové hodnocení

Buďte první kdo službu ohodnotí...