Změna velikosti textu:   A  A  A

Název služby

Archa Široká Niva Chráněné bydlení

Služba

Služby sociální péče
Chráněné bydlení

Forma poskytování služby

Pobytová

Zařízení poskytovatele

Archa Široká Niva Chráněné bydlení
Široká Niva 211, Bruntál 792 01

Kontakty

telefon: 737 270 538 , 737 518 168
e-mail: archa.sn@slezskadiakonie.cz
web: www.slezskadiakonie.cz

Vedoucí zařízení

Toporská Jaroslava, Bc.

Název poskytovatele

Slezská diakonie

Adresa poskytovatele

Na Nivách 259/7, Český Těšín 737 01

Komu je služba určena

Osoby se zdravotním postižením
Osoby s chronickým duševním onemocněním
Osoby s mentálním postižením

Věková kategorie

Mladí dospělí (19 – 26 let)
Dospělí (27 – 64 let)

Ostatní informace

Stručná charakteristika – poslání a cíl služby:

Poskytované činnosti

Poslání ARCHA Široká Niva, chráněné bydlení poskytuje dospělým lidem s mentálním postižením, případně s přidruženým duševním onemocněním bydlení v samostatných domácnostech s možností využít společné zázemí a podporu asistenta dle individuálních potřeb každého z klientů. V průběhu poskytování služby klademe důraz na jedinečnost, důstojnost a samostatnost každého z klientů.

Cíle služby

Klient, který se umí v podmínkách chráněného bydlení postarat o sebe (umět si uvařit, umět se rozhodnout co si obléct do práce, umět cestovat atd.) a svou domácnost. Klient v aktivním věku chodí do školy, do práce a tráví svůj volný čas tak jako je běžné pro jeho vrstevníky. Klient v seniorském věku má v chráněném bydlení prostor pro své záliby, tak jak je běžné pro jeho vrstevníky. Klient, který přechází do následné služby – podpora samostatného bydlení. Na základě individuálních potřeb a možností každého z nich jim služba umožní se na samostatné bydlení připravit. Hledat a vytvářet podmínky pro to, aby obyvatelé chráněného bydlení byli součástí života vesnice.

Poskytované služby

1) Poskytnutí stravy nebo pomoc při zajištění stravy

  • Klienti se stravují samostatně nebo společně s podporou asistenta. Asistent pomáhá při sestavování jídelníčku, plánování a realizaci nákupů, uložení potravin, učení se postupům jak připravit to které jídlo apod. Je možné i poskytnutí a zajištění celodenní stravy v rozsahu 3 hlavních jídel.

2) Poskytnutí ubytování a pomoc při zajištění chodu domácnosti

  • Poskytujeme ubytování v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích v bytových jednotkách pro 2 – 5 klientů. Ubytování má znaky bydlení v domácnosti, zaručuje soukromí a intimitu (klienti mají klíče od svých pokojů a vstupních dveří domku), vyžaduje schopnost klienta postarat se o své bydlení (úklid, uspořádání místnosti, praní, žehlení), byť s podporou asistenta. V každé bytové jednotce je základně vybavená kuchyňka a sociální zařízení se sprchovým koutem nebo vanou. Součástí standardního vybavení pokojů je postel, uzamykatelná skříň, stůl, židle, noční stolek. Klienti si své pokoje mohou dovybavit a případně odekorovat dle svých představ. Klientům jsou k dispozici společné prostory (společenská místnost s kuchyňským koutem, zahrada s posezením), společné zařízení - 2 pračky, 1 vysavač atd. Po dohodě mají klienti přístup na PC s Internetem a ke služebnímu telefonu.

3) Zprostředkování kontaktu se společenským prostředím, sociálně terapeutické činnosti

  • Oblast a míru podpory při kontaktu se společenským prostředím a rozsahu sociálně terapeutických činností specifikuje individuální plán klienta. Klienty podporujeme při využívání zdrojů vně služby, tj. běžně dostupných služeb a aktivit (cestování hromadnou dopravou, nakupování v dostupných obchodech a službách, využívání nabídek návazných aktivizačních služeb, návštěvy kulturních a společenských zařízení apod.) a také při obnovení nebo upevnění kontaktu s rodinou či jinými blízkými osobami apod.

4) Výchovné, vzdělávací a aktivizační činnosti

  • Kromě individuálních aktivit každého klienta mimo službu (zaměstnání, studium, koníčky), nabízíme možnost aktivit v rámci služby (nácvik hospodaření, počítání, psaní dopisů, ovládání mobilního telefonu, počítače, internetu a dalších běžných elektronických zařízení, cvičení na trénink paměti, cvičení komunikačních, psychických, sociálních a pracovních dovedností, výlety apod.).

5) Pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí

  • Klienty podporujeme při vyřizování osobních záležitostí s úřady, lékaři a dalšími třetími osobami, včetně poskytnutí doprovodů. Vychází-li to z individuálního plánu klienta, pomáháme mu s hospodařením s finančními prostředky apod.

Cena služby

Cena za poskytnutí služby chráněného bydlení je účtována dle aktuálního ceníku, který je možný poslat na vyžádání.

Zobrazit hodnoceni
Přidat nové honocení

Nové hodnocení

Počet hvězd: Hodnocení:

Nicely put. Thanks! ideal essay writers essay writer free online someone write my essay

Počet hvězd: Hodnocení:

Amazing advice. Kudos. proposal online online proposal scientific research proposals professional term paper writers

Počet hvězd: Hodnocení:

Thank you! I enjoy this. how to write good argumentative essays https://domyhomeworkformecheap.com how to write a 250 word essay https://researchproposalforphd.com