Změna velikosti textu:   A  A  A

XI. Veletrh sociálních služeb města Bruntál

Město Bruntál prostřednictvím odboru sociálních věcí pod záštitou komunitního plánování sociálních služeb pořádá již jedenáctý ročník Veletrhu sociálních služeb města Bruntál. Uskuteční se 5. září 2015 od 9 do 14 hodin ve Společenském domě v Bruntále.


Smyslem veletrhu je seznámit občany Bruntálu i širokého okolí s poskytovateli sociálních služeb, kteří nabízejí pomocnou ruku nejrůznějším cílovým skupinám obyvatel. Návštěvníci se rovněž mohou seznámit s dalšími organizacemi, které poskytují jiné návazné aktivity v sociální oblasti, a jejichž služeb by mohli využít. Návštěvníci mají možnost se v rámci veletrhu seznámit i s tím, jakým způsobem Město Bruntál sociální služby na svém území plánuje, jak je podporuje a jak se na jejich realizaci podílí.


Odborná stanoviště sociálních a návazných služeb budou připravena pro návštěvníky všech věkových kategorií. Součástí veletrhu bude rovněž prezentace nezbytných zdravotních a kompenzačních pomůcek, které zkvalitňují život osobám se zdravotním postižením – např. schodolez, osobní automobil upravený pro potřeby osob s tělesným postižením, elektrický čtyřkolový skútr, atd. Rovněž návštěvníci mohou shlédnout názornou ukázku činnosti terapeutických psů.


Nově v rámci veletrhu proběhne potravinová sbírka pro osoby a rodiny, které se ocitnuly v nepříznivé sociální situaci spojené zejména s nedostatkem finančních prostředků na nákup potravin. Potraviny mohou návštěvníci veletrhu přinášet do stánku na veletrhu v době od 9 do 14 hodin, kde je od vás převezme sociální pracovnice Městského úřadu Bruntál Bc. Marcela Kutláková, DiS. Vybrané potraviny budou rozděleny mezi spolupracující poskytovatele sociálních služeb, tj. Slezskou diakonii, střediska v Bruntále, Ligu, o. p. s., Bruntál, a dále budou předávány potřebným osobám a rodinám na základě posouzení jejich situace sociálními pracovníky poskytovatelů nebo města (oddělení sociálních služeb, oddělení sociálně právní ochrany dětí).


Pestrý bude také další doprovodný kulturní program veletrhu, který zahrnuje např. bubenické vystoupení uživatelů sociálně terapeutické dílny Polárka, tradiční vystoupení Seniorek z Hlavnice, taneční vystoupení seskupení Dambra, Stonožka, Terne Čháve atd.

Celým programem návštěvníky provede Radek Erben, moderátor Rádia Orion.

Vstup na veletrh je zdarma.

 

XI. veletrh sociální služeb.png