Změna velikosti textu:   A  A  A

Informace o veletrhu

Výstava fotografií světově uznávaného fotografa Jindřicha Štreita v rámci X. ročníku Veletrhu sociálních služeb města Bruntál

 

 Jindřich Štreit foto.jpg

 

Veletrh, kterého se každoročně účastní stovky návštěvníků, stejně jako v minulých letech pořádalo Město Bruntál prostřednictvím odboru sociálních věcí, pod záštitou komunitního plánování sociálních služeb. V letošním roce proběhl již desátý ročník veletrhu a konal se 6. září 2014 od 9 do 14 hod. ve Společenském domě v Bruntále.

Smyslem Veletrhu bylo především seznámit občany  Bruntálu i širokého okolí s poskytovateli sociálních služeb, kteří nabízejí pomocnou ruku nejrůznějším cílovým skupinám obyvatel. Návštěvníci se rovněž seznámili s dalšími organizacemi, které poskytují jiné návazné aktivity v sociální oblasti, a jejichž služeb by mohli využít. Návštěvníci měli možnost v rámci Veletrhu seznámit se s tím, jakým způsobem Město Bruntál sociální služby na svém území plánuje, jak je podporuje a jak se na jejich realizaci podílí.

Odborná stanoviště sociálních a návazných služeb byla připravena pro návštěvníky všech věkových kategorií. Součástí Veletrhu byla rovněž prezentace nezbytných zdravotních a kompenzačních pomůcek, které zkvalitňují život osobám se zdravotním postižením – např. schodolez, osobní automobil upravený pro potřeby osob s tělesným postižením, elektrický čtyřkolový skútr, atd. Rovněž návštěvníci mohli shlédnout názornou ukázku činnosti vodících a asistenčních psů, stejně tak obdrželi informace, rady a zkušenosti jejich trenérů a majitelů.

Veletrh sociálních služeb města Bruntál osobně podpořil svou přítomností a výstavou fotografií dokumentární fotograf a pedagog, Prof. Mgr. Jindřich Štreit.

Pestrý byl také další doprovodný kulturní program, který zahrnul např. bubenické vystoupení uživatelů sociálně terapeutické dílny Polárka, tradiční vystoupení Seniorek z Hlavnice, taneční vystoupení seskupení Dambra, Stonožka, Terne Čhave, atd.

Veletrh sociálních služeb se uskutečnil v sobotu 6. září 2014 ve Společenském domě, začal v 9:00 hodin a celým programem návštěvníky provázel Radek Erben, moderátor Rádia Orion. Vstup na Veletrh byl zdarma.

Veletrh sociálních služeb byl připraven a realizován v rámci projektu s názvem „Efektivní systém plánování sociálních služeb ve městě Bruntál“, reg. č. CZ.1.04/3.1.03/97.00008. Projekt je financován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR. Realizace projektu započala od 1. března 2013 a bude probíhat do 28. února 2015.

 

 

Povinné vizuální značení.jpg